Monday Oct 07, 2024

ЗАХИСТ НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ: перехід на стандарти НАТО Служби зовнішньої розвідки України

ЗАХИСТ НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ: перехід на стандарти НАТО Служби зовнішньої розвідки України

Службою зовнішньої розвідки України встановлені й ефективно використовуються в інтересах держави партнерські контакти з розвідувальними, спеціальними та правоохоронними органами держав ЄС, країн-членів НАТО, СНД, країн Азії, Африки, Латинської Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону і Далекого Сходу.

Всього Службою підтримуються офіційні зв’язки зі 148 спецслужбами з 81 країни світу та Офісом безпеки НАТО.

Завдяки підтримці партнерів по НАТО, українська розвідка, попри пряму військову агресію РФ і жорстку протидію з боку її спецслужб, змогла не лише відродитися, а й кардинально модернізувати усі напрями своєї діяльності. Започатковані  реформи дали змогу встановити довіру і налагодити належну взаємодію з розвідувальною спільнотою НАТО, поступово інтегруватися до когорти розвідувальних служб НАТО. СЗР України значно розвинула своє партнерство з ЦРУ США, МІ 6 Великої Британії, БНД Німеччини, Агентством розвідки Польщі, Департаментом державної безпеки Литви, Департаментом зовнішньої розвідки Естонії, Службою зовнішньої інформації Румунії, Національною розвідувальною організацією Туреччини та Службою зовнішньої розвідки Грузії. Започаткування співпраці з Об’єднаним департаментом розвідки і безпеки НАТО також свідчить про збільшення довіри Альянсу до української розвідувальної спільноти, що сприятиме інтеграції України в Північно-Атлантичний Альянс.

Пріоритетними напрямами взаємодії з партнерськими спецслужбами також залишаються: протидія міжнародному тероризму, розповсюдженню зброї масового знищення та засобів її доставки, участь у боротьбі з транснаціональною організованою злочинністю, забезпечення енергетичної безпеки, сприяння в реалізації двосторонніх економічних проектів.

Динамічні зміни, які відбуваються у світі впродовж останнього часу, обумовили суттєву трансформацію сфери безпеки. Сьогодні загроза надходить вже не стільки від окремих держав, скільки від певних явищ, таких, зокрема, як світова фінансова та економічна криза. У зв’язку із цим питання протидії глобальним загрозам і викликам сучасності, забезпечення світової та регіональної безпеки все частіше обговорюються під час двосторонніх і багатосторонніх зустрічей, переговорів, спільних нарад та форумів.

Нові форми співпраці, запроваджені в рамках регіонального, двостороннього і багатостороннього співробітництва, позитивно впливають на вирішення важливих завдань як безпосередньо в Україні, так і за її межами. Підписані угоди й досягнуті домовленості, їх реалізація дозволяють створити дієву систему спільної протидії загрозам і викликам у сфері безпеки.

 

Back to Top