Thursday Mar 28, 2024

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО АЛЬЯНСУ: триває переозброєння Нацгвардії за стандартами НАТО

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО АЛЬЯНСУ: триває переозброєння Нацгвардії за стандартами НАТО

У Національній гвардії України розробляється доктрина, яка буде спрямована на сумісність з аналогічними документами країн НАТО.

В цьому нацгвардійцям допомагає група радників з питань доктрини та освіти (DEAG) посольства США в Україні – адже важливо, щоб доктрина не суперечила національним нормативним документам  як з питань оборони, так і з питань безпеки та була сумісною з доктринами країн НАТО.

Окрім цього, частини та підрозділи Нацгвардії поступово переозброюються відповідно до стандартів НАТО – вже завершено перший етап переоснащення – в списку нових озброєнь нові снайперська та штурмова гвинтівки, пістолети, гранатомети, ПТРК, бронетехніка. Більшість з цих зразків – українського виробництва. Загони спеціального призначення замість автоматів Калашникова радянського виробництва вже використовують сучасні гвинтівки (UAR-15) калібру 5,56. Снайпера замість застарілих СВД (снайперських гвинтівок Драгунова) використовують снайперські гвинтівки (UAR-10) українського виробництва. РПГ-7 вже замінено на PSRL-1 (РПГ-1) американського виробництва. Використовуються протитанкові ракетні комплекси виробництва конструкторського бюро «Луч»: «Стугна» і «Корсар». Щодо броньованої техніки – на озброєнні нацгвардійців вже є БТР-3 і БТР-4 українського виробництва. Тож переоснащення та реформування відповідно до стандартів НАТО залишалися одним із пріоритетних напрямів діяльності Національної гвардії України. Це спрямоване на виконання головного завдання, яке прописане у річний національної програмі Україна-НАТО на 2021 рік, а саме –   Нацгвардія боєздатна та спроможна виконувати завдання за призначенням.

Навіть попри обмеження, викликані поширенням пандемії COVID-19, Національна гвардія протягом 2020-2021 років продовжувала активно співпрацювати з країнами НАТО.

Військовослужбовці Нацгвардії брали участь у заходах:

Програми Україна-НАТО з професійного розвитку (PDP);

Програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP);

Програми Україна-НАТО з розбудови доброчесності (BI);

Трастових фондах Україна-НАТО тощо.

У рамках співпраці з Програмою Україна-НАТО з професійного розвитку (PDP) представники НГУ взяли участь:

в модульних навчальних курсах стосовно актуальних питань державної політики євроатлантичної інтеграції України «100 чемпіонів»;

у стратегічних он-лайн сесіях із розроблення РНП під егідою комісії Україна-НАТО на 2021 рік за методологією управління, орієнтованого на результат «Result Based Management»;

в онлайн-курсах з питань стратегічних комунікацій, а також публічних виступів в рамках модульного курсу «Вступний курс НАТО-2021» на базі Національної академії НГУ.

Національна гвардія продовжує брати активну участь у реалізації спільних заходів в рамках Трастових фондів Україна-НАТО.

В рамках роботи Трастового фонду Україна-НАТО з протидії саморобним вибуховим пристроям та знешкодження вибухонебезпечних предметів представники НГУ:

у 2020 році залучались до курсу «Організація пошуку саморобних вибухових пристроїв» (НЦ НГУ м. Золочів, Львівська область);

у 2021 році взяли участь у другому навчальному онлайн-семінарі з питань знешкодження вибухонебезпечних предметів за стандартами НАТО.

 

Нацгвардія за стандартами НАТО

Військовослужбовці Національної гвардії є активними учасниками Програм Україна-НАТО:

з професійного розвитку (PDP);

з удосконалення військової освіти (DEEP);

з розбудови доброчесності (BI);

Трастових фондах Україна-НАТО

Back to Top