Wednesday Jul 17, 2024

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО АЛЬЯНСУ: Ключова роль МВС у забезпеченні безпеки та стабільності

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО АЛЬЯНСУ: Ключова роль МВС у забезпеченні безпеки та стабільності

Під час нещодавньої офіційної зустрічі керівництва МВС України з делегацією НАТО на чолі з координатором Комплексного пакету допомоги НАТО Україні Марчіном Кожієлом заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян підкреслила, що саме органи системи МВС відіграватимуть ключову роль у забезпеченні безпеки та стабільності в постконфліктному середовищі.

Тому цілком зрозуміло, що Національна поліція та Національна гвардія є головними силами для забезпечення громадського порядку та безпеки, а отже, і стабільності регіонів. За словами пані Мері Акопян, враховуючи, що НАТО має великий досвід управління кризовими ситуаціями та проведення стабілізаційних операцій, обмін досвідом з питань проведення стабілізаційних дій правоохоронного характеру є взаємовигідним перспективним напрямком співпраці.

На сьогодні, основні зусилля МВС зосереджуються на забезпеченні безпечного середовища для існування та розвитку вільного  суспільства та розвитку України як безпечної європейської держави, в основі якої лежать інтереси її громадян. Пріоритети розвитку системи МВС знайшли своє відображення в стратегічних цілях Річної національної програми Україна-НАТО та Цілях Партнерства Процесу планування та оцінки сил Програми НАТО «Партнерство заради миру».

«Міністерство внутрішніх справ активно долучається до виконання ключового національного системного документа стратегічного планування – Річної національної програми під егідою Україна — НАТО. Якщо говорити мовою статистики, Міністерство внутрішніх справ України та органи системи МВС були виконавцями та співвиконавцями майже 50 % усіх запланованих заходів у 2020 році. Така сама тенденція залишається і у 2021 році»,  – підкреслює заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян.

І саме єдина, стійка, керована і функціональна система внутрішніх справ є вагомою частиною національної безпеки.

Міністерство внутрішніх справ України бере участь в наступних ініціативах та програмах в рамках співробітництва з НАТО:

Процесі планування та оцінки сил (ППОС);

Спільних з НАТО навчаннях;

Індивідуальній програмі партнерства (ІПП);

Програмі удосконалення військової освіти (DEEP);

Програмі професійного розвитку цивільного персоналу (PDP);

Роботі з трастовими фондами;

Ініціативі НАТО з розбудови доброчесності (Ініціатива ВІ);

Програмі НАТО «Наука заради миру та безпеки»;

Співробітництві у галузі реагування на надзвичайні ситуації цивільного характеру;

Платформі Україна-НАТО з питань вивчення досвіду протидії гібридній війні.

У рамках співробітництва значна увага приділяється реалізації широкого спектру напрямків, серед них, зокрема:

створення національної системи стійкості;

досягнення оперативної взаємосумісності;

впровадження стандартів НАТО;

гуманітарне розмінування;

медична та психологічна реабілітація.

До речі, НАТО у жовтні цього року надало медичне обладнання для лікувальних закладів системи МВС. Одна із головних цілей гуманітарної акції Альянсу – забезпечити українських медиків сучасною апаратурою для більш мобільного та технологічного реагування на кризові ситуації, особливо в подоланні Covid-19.

Євроатлантичний координаційний центр реакції на катастрофи (EADRCC) штаб-квартири НАТО направив у відомчі медзаклади міністерства внутрішніх справ України чотири мобільні рентгенівські апарати, три камери ISOARK для транспортування пацієнтів та 50 переносних концентраторів кисню. Загальна вартість отриманої допомоги – €500 тис.

І в міністерстві внутрішніх справ наголошують, що подальше співробітництво та розбудова спроможностей щодо медичної та психологічної реабілітації українських правоохоронців та членів їх сімей є одним з найважливіших  напрямків двосторонньої співпраці між МВС України та НАТО.

А загалом, у минулому році Україна отримала він Північноатлантичного альянсу найбільшу гуманітарну медичну допомогу серед країн союзників.

Back to Top