Thursday Apr 25, 2024

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО АЛЬЯНСУ: підготовка фахівців за натовськими стандартами

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО АЛЬЯНСУ: підготовка фахівців за натовськими стандартами

Міноборони та Збройні Сили України цілеспрямовано набувають військових критеріїв членства в НАТО.

Одним з головних напрямків на цьому шляху є розвиток людського капіталу – сектор національної безпеки і оборони потребує військових фахівців і державних службовців, які мають якісно нові знання та отримали освіту за стандартами НАТО та спроможні об’єднувати ці знання з унікальним бойовим досвідом, набутим під час захисту України.

Наприклад, нещодавнє масштабне українське стратегічне навчання «Об’єднані зусилля-2021», до якого разом з нашими військовими залучалися й представники 15 членів та партнерів НАТО. І за оцінкою натовських партнерів, українські військовослужбовці демонструють високий рівень бойової підготовки.

В системі військової освіти активно використовуються методики підготовки за міжнародними програмами, і Україна в цьому отримує вагому підтримку держав-членів НАТО. Вже проведено інституційний аудит чинної системи професійної військової освіти України. А також розроблено проект Стратегії трансформації військової освіти України та затверджено Дорожню карту вдосконалення мовної підготовки у Збройних Силах України на 2021-2025 роки.

Зараз оборонне відомство розробляє важливий концептуальний документ, який має назву «Політика Міністерства оборони України у сфері військової освіти». В цьому контексті Міноборони планує впровадити принцип персональної відповідальності за планування підготовки, розробку програм та якість підготовки військових фахівців.

Отже, на сьогодні оборонне відомство активно впроваджує єдину та інтегровану систему військової освіти й підготовки персоналу для сектору безпеки і оборони відповідно до практик держав-членів НАТО.

Спецпроект: «Шлях України до Альянсу – основні досягнення, переваги та завдання»

Back to Top