Sunday Dec 22, 2024

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО АЛЬЯНСУ: партнерство з НАТО щодо захисту держкордону

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО АЛЬЯНСУ: партнерство з НАТО щодо захисту держкордону

Державна прикордонна служба України є активним учасником  всіх євроатлантичних процесів, які нині відбуваються у секторі безпеки та оборони й успішно впроваджує реформи, що спрямовані на досягнення стандартів НАТО.

Це стосується не лише підготовки військовослужбовців та обміну досвідом між Україною та іноземними партнерами, а й посилення матеріально-технічного забезпечення військ за допомогою країн НАТО. Наприклад, тільки за перше півріччя цього року прикордонники отримали міжнародну технічну допомогу на суму понад 72 млн грн., що дозволило  значно посилити спроможності прикордонних підрозділів. Окрім цього, прикордонники не припиняли нарощувати інженерно-технічне облаштування кордону та систему висвітлення надводної обстановки.

Також за підтримки США облаштовано перший в Україні навчальний комплекс підготовки операторів БПЛА, що контролюють ділянки держкордону.

А нещодавно Держприкордонслужба отримала від Євроатлантичного координаційного центру реагування на природні та техногенні катастрофи чотири мобільних рентген-апарати та три апарати негативного тиску. Насамперед, ця гуманітарна допомога має покращити лікувально-діагностичні можливості закладів охорони здоров’я прикордонного відомства під час пандемії COVID-19. Найближчим часом українські прикордонники отримують від НАТО ще шість рентген-апаратів.

У Держприкордонслужбі підкреслюють, що також важливою складовою співпраці з Північноатлантичним альянсом залишається імплементація стандартів та штабних процедур НАТО у процеси планування та управління.

Для прикордонного відомства на 2021-2022 рр. включено 2 цілі партнерства:

  1. «Розбудова доброчесності в Державній прикордонній службі України».
  2. «Підрозділи швидкого реагування для захисту кордону».

На виконання 1 цілі партнерства в Україні за допомогою Альянсу постійно проводяться різні навчально-методичні заходи, під час яких обговорюються питання організації ефективного, доброчесного і прозорого менеджменту, зміцненні механізмів протидії та запобігання корупції, удосконалення системи управління фінансовими та іншими матеріальними ресурсами. Такі заходи проводяться натовськими експертами та інструкторами і спрямовані на покращення  розуміння напрямків співробітництва Україна – НАТО у сфері розбудови доброчесності.

Також Державна прикордонна служба України залучена до реалізації 6-ти трастових фондів НАТО з питань:

  1. Логістики та стандартизації.
  2. Переходу з військової кар’єри на цивільну.
  3. Управління, контролю, зв’язку та комп’ютерів.
  4. Медичної реабілітації.
  5. Кібербезпеки.
  6. Протидії саморобним вибуховим пристроям.
Back to Top