Wednesday Jul 17, 2024

8 найвпливовіших українок 2022 року

ВВС опублікувала список зі 100 жінок планети, які надихають та впливають на світ у 2022 році. Цей рейтинг оприлюднюється вже в десятий раз, але попри те, що у сфері прав жінок були зроблені величезні кроки вперед – жінки у багатьох куточках світу досі не мають рівних прав з чоловіками, тож до дійсної та повної рівності статей – ще довгий шлях.

Також рейтинг від ВВС відображає роль жінок у конфліктах в усьому світі у 2022 році – від протестувальниць, які сміливо вимагають змін в Ірані, до жіночого обличчя війни та опору в Україні проти російської агресії.

Серед них – перша леді України Олена Зеленська та ще 7 українських жінок, які зробили величезний вклад у захист України та просування інтересів країни в усьому світі.

Отже, Зеленську  в рейтингу ВВС відзначають, як жінку, яка активно працювала над покращенням прав жінок та просуванням української культури.

Є у списку найвпливовіших жінок планети і наш математик Марина В’язовська, яка стала другою жінкою в історії, яка виграла престижну медаль Філдса, яку часто називають Нобелівською премією з математики.

Журналістка Христина Бердинських потрапила у топ-100 впливових жінок, оскільки їздила країною і робила репортажі з регіонів, які постраждали від обстрілів та атак російських військ.

Юрист з прав людини Олександра Матвійчук, яка очолює Центр громадянських свобод 15 років, (цього року установа стала одним із лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року) потрапила до рейтингу ВВС за роботу з документування воєнних злочинів РФ після повномасштабного вторгнення в Україну.

Педіатр Ірина Кондратова увійшла до списку завдяки тому, що разом із командою облаштувала пологову палату у підвалі Харківського обласного перинатального центру.

А правозахисниця Юлія Сачук – голова громадської організації жінок з інвалідністю Fight For Right – відзначена рейтингом, як людина, що постійно співпрацювала з міжнародними організаціями щодо координації планів евакуації задля порятунку життя тисяч українців з інвалідністю.

Інша українська жінка – парамедик Юлія Паєвська («Тайра») теж увійшла до рейтингу ВВС як людина допомагала евакуювати мирних жителів з Маріуполя. Після того, як місто захопили російські війська, вона була затримана та провела у полоні понад три місяці.

І ще одна українська жінка у ТОП-100 – це  командир медичного батальйону Госпітальєри Яна Зінкевич, яка особисто вивезла у безпечне місце 200 поранених солдатів.

Back to Top