Серед держав-партнерів Північноатлантичного альянсу саме Україна є єдиною країною, яка брала участь в усіх основних миротворчих операціях та місіях НАТО.
У Брюсселі завжди високо цінували миротворчу діяльність України не лише в рамках операцій з підтримання миру, які проводили країни Альянсу в різних регіонах світу, а також і під проводом інших міжнародних організацій – ООН, ОБСЄ тощо. В НАТО особливо підкреслюють, що Україна здавна робила та продовжує робити активний внесок у гарантування євроатлантичної безпеки, надаючи свої військові підрозділи до складу спільних миротворчих місій Альянсу. За словами Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, союзники завжди висловлюють щиру вдячність Україні за ту підтримку, яка надається у миротворчій діяльності Альянсу.
«Україна – один з наших найближчих партнерів у питаннях забезпечення безпеки євроатлантичного регіону та спільної боротьби з міжнародним тероризмом», – наголошує Столтенберг.
На сьогодні Україна бере участь у багатонаціональних силах KFOR у Косово – ця місія вважається яскравим прикладом співробітництва України з НАТО у сфері врегулювання кризових ситуацій. І в цьому контексті у Брюсселі неодноразово підкреслювали, що союзники по НАТО високо цінують внесок України в миротворчі місії, незважаючи на російську агресію, яка триває майже 8 років. Тож якщо до початку 2014 року участь України в міжнародних миротворчих операціях здебільшого розглядалась як дієвий інструмент покращення боєздатності військ в реальних умовах, то за роки, які минули після анексії Криму та розв’язання Росією війни на сході країни, українські військовослужбовці вже набули великого бойового досвіду, який є дуже доречним для їхніх колег з натовських армій.
У рамках поглиблення співпраці з НАТО розглядається долучення України до операції Sea Guardian. Ця морська місія наразі є одним із найважливіших інструментів НАТО для розширення співпраці та оперативної сумісності в Середземному морі з союзниками та державами-партнерами.
Отже, активна миротворча діяльність України не лише сприяє поглибленню співробітництва з міжнародними партнерами, в тому числі з країнами НАТО, а й формує позитивний імідж нашої державі у світі та дозволяє брати дієву участь у створенні регіональних систем безпеки. Також участь у спільних з НАТО операціях сприяє наближенню стратегічної мети України – отриманню повноправного членства в Альянсі.
Сучасний внесок України у глобальну безпеку:
8 міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил.
331 військовослужбовець Збройних Сил України.
27 представників системи органів МВС [Національна поліція та Національна гвардія].