Saturday Nov 23, 2024

Бойова підготовка за стандартами НАТО

4 квітня 1949 року було створено НАТО — за 74 років існування Альянс як і раніше залишається найбільш впливовим і могутнім військово-політичним союзом, головна мета якого — протистояння глобальним загрозам і викликам сучасності.

4 роки тому, у лютому 2019-го Україна закріпила  в Конституції стратегічний курс держави на набуття повноправного членства в НАТО. Головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв’язання суперечок і підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Альянс стоїть на захисті своїх членів від загрози агресії: головним військово-політичним принципом організації є система колективної безпеки, тобто спільних організованих дій всіх її членів у відповідь на напад ззовні.

З моменту окупації Криму и подій на сході України НАТО у  2014 році призупинило всю співпрацю с Росією, а союзники наголосили, що закликають Росію вивести війська з України та припинити дискримінацію кримських татар. І саме з 2014 року НАТО активно допомагає Україні в її боротьби з агресором. Наприклад, з 2014 року Альянс започаткував декілька тренувальних місій, які були спрямовані на підготовку українських військових за стандартами НАТО. Чотири тренувальні іноземні місії: JMTG-U – «Об’єднана багатонаціональна група з підготовки — Україна», Тренувальна місія збройних сил Канади UNIFIER, Операція збройних сил Великої Британії та Королівства Данії ORBITAL, тренувальна місія збройних сил Литовської Республіки LMTG-U – внесли величезний вклад у підготовку Збройних Сил України та згодом дозволили українським захисникам протистояти повномасштабному вторгненню російської армії у лютому 2022 року.

І одним з ключових факторів успіхів Збройних Сил на полі бою є те, що протягом останніх років бойова підготовка українських військових, їх навчання здійснювалося саме за стандартами НАТО. Вони є визнаними у всьому світі як найвищий рівень професійної підготовки військових. А повне впровадження цих стандартів в систему освіти та бойової підготовки є важливим кроком не лише у підвищенні ефективності нашої армії, а й запорукою перемоги України  та подальшому забезпеченні власної національної безпеки і територіальної цілісності  країни.

В день народження Організації Північноатлантичного договору, журнал Ukraine to NATO разом з Центром національної та інформаційної безпеки за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні розпочинає проект «Освіта та бойова підготовка за стандартами НАТО – один з вирішальних факторів успіху України у відбитті російської агресії».

Ми плануємо детально вникнути в суть реформ української професійної та військової освіти в контексті реалізації курсу України на вступ до НАТО, розглянути всі аспекти  співпраці України з НАТО задля удосконалення системи вищої військової освіти з метою ефективного вирішення викликів, які постають перед державою на тлі повномасштабного російського вторгнення.

Також ми детально проаналізуємо, як підготовка українських військовослужбовців, що здійснюється за допомогою інструкторів армій НАТО та навчальних місій НАТО, стала вагомим чинником у відбитті російської агресії, а високий рівень бойової майстерності, здобутий за стандартами НАТО, дозволив Збройним Силам України успішно протистояти російській армії.

Слідкуйте за нашими соціальними мережами та читайте у журналі Ukraine to NATO – буде інформативно та цікаво!

Back to Top