У Києві пройшов Шостий Український Жіночий Конгрес, присвячений темі «Цінності під час війни». Що вже пережили українки, як вони долучаються до ухвалення рішень та які виклики попереду — саме про це дискутували понад 50 спікерів та спікерок, які займають керівні посади у країні. Також були й експерти з таких країн, як Польща, Латвія, Німеччина та Австрія.
Окремою темою була розмова і дискусія про лідерство українських жінок та їх участь у суспільному житті країни, адже на переконання делегатів Конгресу, на сьогодні саме українські жінки стали головною цінністю.
Про що ще говорили на Українському жіночому конгресі?
Перша дискусія «Лідерство українських жінок під час війни» – дала можливість поговорити про те, як гарантувати участь жінок у процесах прийняття рішень під час війни та у процесі відбудови України – як у внутрішньополітичних процесах на національному та місцевому рівнях, так і в адвокації та міжнародній дипломатії.
«Участь жінок в економічних та соціальних процесах під час війни» – друга дискусійна панель, яка актуалізувала питання, яким чином розвивати економіку під час та після війни і як гарантувати дієву участь жінок в економічному розвитку країни.
Третя дискусійна панель під назвою «Жінки, мир, безпека» підняла питання дієвої участі жінок у військових діях. Зокрема, отримання унікального бойового досвіду та його передачі іншим арміям світу. Обговорювались також питання покращення умов несення військової служби жінками.
Четверта дискусійна панель мала назву «Жінки та права людини». Розмова була присвячена питанню захисту прав жінок. Зокрема, перехідного правосуддя, встановлення справедливості та попередження злочинів, пов’язаних з війною. Говорили про питання визволення жінок, котрі перебувають в полоні, реабілітація жінок, котрі пройшли через фільтраційні табори, та протидії домашньому насильству.