Saturday Nov 23, 2024

Насильство як сексуальний злочин

Сексуальне насильство на сьогодні визнається, кодифікується і карається як одне з найсерйозніших порушень міжнародного права.

У рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» в столиці України відбувся Форум «Україна 2022: Жінки, мир, безпека» – на шляху протидії насильству».

Метою заходу стало привернення уваги української та світової спільноти до воєнних злочинів військовослужбовців рф в Україні, зокрема сексуальних, що використовуються росією як зброя війни та технологія досягнення військових і політичних цілей.

Адже сексуальне насильство, скоєне російськими військовослужбовцями, не має розглядатися як випадковість або прикрий наслідок ведення війни. Його цілеспрямоване використання і підтримка з боку військового та політичного керівництва рф вже є відомим фактом для українських громадян, про що свідчать факти насильства, не лише в Бучі, а й в Ірпені, Макарові, Гостомелі, Бородянці, в деокупованих районах Харківської, Херсонської, Донецької та інших областей.

Тож сексуальне насильство як кримінальний злочин має отримати юридичну оцінку не тільки на національному, але й на міжнародному рівні! Також важливим завданням є донесення інформації про ці злочини та засоби реагування української держави на них та роботу про надання допомоги постраждалим не тільки до громадян в Україні, але й за кордоном, в різних частинах земної кулі, до широкої міжнародної спільноти. Під час форуму було презентовано Під час форуму відбулася презентація трьох серій фільму «Сексуальні злочини армії рф в Україні», що створено Молодіжним центром Атлантичної Ради України спільно з командуванням Сухопутних військ ЗСУ та Національної академії СБУ.

«Документальний матеріал ми почали збирати одразу після звільнення міст Київщини, але за вісім місяців роботи над фільмом бачимо, що цивільних жертв стає все більше. І на нових звільнених територіях кожного разу відкриваються такі ж самі злочини росіян над цивільними людьми, над жінками і дітьми. Нашою метою є достукатись до громадськості і міжнародної спільноти, щоб якось, хай частково, люди у світі зрозуміли, з яким ворогом нам доводиться вести боротьбу», – підкреслив один з режисерів проєкту Тарас Боровок.

Показ фільму вже відбувся на гендерній конференції в Брюсселі, повідомила радниця з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва.

«Цей документальний проєкт грунтується на свідченнях осіб, які постраждали від сексуального насильства російських військових, очевидців цих злочинів», – зазначила Григор’єва.

Також він перекладений на англійську мову, і Міністерство закордонних справ України презентує його на міжнародній арені, щоб світова спільнота мала уявлення, що зараз відбувається в Україні та які злочини були скоєні під час російської агресії.

До речі, в жовтні Офіс Генпрокурора разом з правозахисною організацією «Ла Страда-Україна» запустили чат-бот для постраждалих від сексуального насильства в умовах війни. Цей проєкт створений для допомоги постраждалим і свідкам та за його допомогою можна швидко і зручно дізнатись: що таке сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, куди звертатись по допомогу і як безпечно повідомити про злочин.

Back to Top